Gladiator Słoszewo 2:1 Orlęta Baboszewo

Piłkarze Gladiator Słoszewo odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej. Tym razem podopieczni Roberta Dobiasza w pojedynku derbowym pokonali Orlęta Baboszewo 2:1. Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, tworząc ciekawe i emocjonujące widowisko. W pierwszej części gry przeważał Gladiator, który w 23. minucie objął prowadzenie po efektownie wykonanym rzucie wolnym przez Marcina Drozińskiego. Gospodarze przed przerwą stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Po zmianie stron mecz stał się bardziej wyrównany i goście już w pierwszej akcji zdobyli bramkę na 1:1. W kolejnych minutach każda z drużyn za wszelką cenę chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć, jednak to zadanie dodatkowo utrudniał silnie wiejący wiatr, przez co wiele zagrań było niedokładnych. Szczęście do gości uśmiechnęło się w 81. minucie, kiedy to napastnik Orląt stanął przed szansą podwyższenia wyniku z rzutu karnego. W tej sytuacji udaną interwencją popisał się nasz bramkarz Grzegorz Olszewski, który wyczuł intencje strzelca i obronił uderzenie. Emocje towarzyszyły do samego końca, bo wynik pozostawał sprawą otwartą aż do ostatniego gwizdka. Wreszcie nadeszła 89. minuta. W okolicach środkowej linii boiska faulowany był Krzysztof Gałązka. Sędzia zarządził rzut wolny. Do piłki podszedł Marcin Droziński, który mocnym uderzeniem skierował piłkę w kierunku bramki Orląt. Golkiper gości interweniował tak niefortunnie, że futbolówka wpadła do bramki i kolejne zwycięstwo słoszewian stało się faktem.

Gladiator Słoszewo - Orlęta Baboszewo 2:1 (1:0)