Wkra Cieksyn Gospodarze

Jarosław Szmyt Trener

22.08.2021

Relacja Boruty:

Dziś drużyna seniorów inaugurowała rozgrywki B-klasy meczem w Cieksynie z miejscową Wkrą. Boisko gospodarzy jest bardzo charakterystyczne, wąskie i krótkie. Gra skrzydłami była bardzo utrudniona. Mecz toczył się w środku boiska. Jedno dłuższe wybicie stwarzało groźne sytuacje. Dziś gra w obronie wyglądała bardzo dobrze. Strzelanie rozpoczął dziś doświadczony Krzysztof Deka, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. W krótkim odstępie czasu swoje trafienie dołożył Piotr Kowalski. Klubowy specjalista od rzutów wolnych uderzył z 40 metrów idealnie w okienko "za kołnierz" bramkarza. Nie minęło kilka minut a świetne podanie Jakuba Sadowskiego zamienił na asystę Filip Watkowski. Egzekutorem był Przemysław Klimek, który po profesorsku wykończył akcję. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem kilka minut przed przerwą. Druga połowa zaczęła się od szybkiej bramki Dominika Stańczaka. Podanie w pole karne i nasz pomocnik lobuje bramkarza. Gospodarze próbowali się odgryzać, ale na posterunku był zawsze Dawid Zieliński i nasi obrońcy. Wynik ustalił Kamil Kociela, który swój pierwszy kontakt z piłką zamienił na bramkę.